Görüntü İşleme ile Kalıp Takip Sistemi

Faydam Kalıp Koruma Sistemi: Plastik Endüstrisinin Geleceği

Yenilikçi Doğuşumuz

Plastik malzeme üretimindeki en büyük zorluklardan biri, enjeksiyon tezgahlarındaki kalıp arasında ürün ya da plastik çapak kalmasıdır. Bu, zamanla kalıplarda deformasyona yol açar, bakım maliyetlerini artırır ve üretim süreçlerinde aksamalara neden olur. “Faydam Kalıp Koruma Sistemi” ile bu sorunlara son veriyoruz. Firmalarımız, bu sistem sayesinde üretim planlarını daha verimli yönetiyor, parça başına enerji ve plastik hammadde maliyetlerini anlık olarak kontrol edebiliyorlar.

Sunduğumuz Çözümler

Faydam Kalıp Koruma Sistemi, plastik enjeksiyon tezgahlarında çığır açan özellikler sunuyor:

Otomatik kalıp tanıma ve tezgah ataması için gelişmiş görüntü işleme teknolojisi
Kalıp arasında ürün kalırsa devreye giren otomatik koruma sistemi
Görüntü işleme tabanlı anlık ürün sayımı
Chiller Soğutma Suyu Sıcaklığı risk değerlerinin takibi
Ürün başına plastik hammadde ve enerji maliyetlerinin gerçek zamanlı takibi

Kullanım Alanları

Bu devrim niteliğindeki sistem, özellikle Beyaz Eşya ve Otomotiv Yan Sanayileri gibi plastik enjeksiyon tezgahı bulunan işletmeler için idealdir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Sistemimiz, kameralar ve kenar gömülü sistemler aracılığıyla çalışır. Kalıp arasında ürün kalması ya da çapak oluşması durumunda, anında sistem durdurulur ve ilgili birimlere bildirim yapılır. Ayrıca, sistem ürün ağırlık kontrolünü otomatik olarak gerçekleştirerek, ürün gramajının standartlara uygunluğunu kontrol eder. Her kalıp/tezgah için enerji tüketim değerleri izlenir ve anormal durumlarda uyarılar yapılır.

Teknik Özellikler ve Entegrasyon

Faydam Kalıp Koruma Sistemi, endüstri tesislerinde kullanılan ERP sistemleri, Bakım ve Kalite Kontrol birimlerindeki mevcut yazılımlarla sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Faydam Kalıp Koruma Sistemi ile plastik endüstrisinde verimliliği ve kaliteyi yeniden tanımlayın!